Nová prodejna MPO Praha OTEVŘENA >> | Prodejna MPO Pardubice OTEVŘENA >>

TIP: Polštáře a přikrývky, s levandulí, včelím voskem... >

Budeme se snažit, ale doručení do Vánoc již negarantujeme. TIP na dárek: Dárkový poukaz na matraci

Budeme se snažit, ale doručení do Vánoc již negarantujeme. Když nestihneme použijte pod stromeček tento poukaz - matrace jsou již na cestě

Všem zákazníkům a obchodním partnerům přejeme krásné Vánoce a v roce 2024 pevné zdraví a 366 klidných a spokojených nocí na našich matracích.

 • Doprava zdarma nad 2000Kč
 • Polštářek zdarma ke každé matraci
doprava zdarma
Expedujeme do 5 prac. dní
+ 2x polštářek zdarma
matrace 1+1 XENA
   Český výrobek firmy MPO

matrace 1+1 XENA

Partnerská 7zónová matrace 1+1 Xena s nosností 120 kg a výškou 14 cm má měkčí a tvrdší stranu. Je vyrobena z kvalitní PUR pěny s dlouhou životností.

5 990 Kč s DPH
s DPH
cm
šířka 1.matrace
Unit: Centimetre
cm
délka 1.matrace
Unit: Centimetre
cm
šířka 2.matrace
Unit: Centimetre
cm
délka 2.matrace
Unit: Centimetre
Popis
Jaký potah?
Balení
Recenze
Matrace na míru
Popis

Jak je produkt matrace 1+1 XENA vyroben?

Partnerská matrace Xena s nosností 120 kg a výškou 14 cm vám zajistí zdravý spánek po celou noc. Při výrobě této matrace je použita kvalitní PUR pěna poskytující dobrou oporu těla a tvarovou stálost. Matrace slouží jako partnerská – můžete si ji otočit podle nálady nebo momentálního zdravotního stavu, každý z partnerů sám za sebe. Lehací plochy jsou profilovány do 7 anatomických zón: pro hlavu a krk, ramenní změkčení, pozvolný přechod, zpevnění pro boky a střední část těla, další přechod, kolena a stehna, lýtka a chodidla. Všechny typy nabízených potahů k partnerské matraci Xena jsou alergicky neutrální a pratelné. Stačí si vybrat ten nejvhodnější pro vás. Ideálním podkladem matrace Xena je rošt nebo pevná podložka.

Proč si koupit matrace Xena?

 • Velmi cenově dostupná – matraci pořídíte opravdu levně.
 • 2 tvrdosti matrace – žena i muž si zvolí sám, jestli tvrdší nebo měkčí stranu.
 • 2 polštářky ke 2 matracím zdarma, vše za 5990 Kč i s dopravou.
 • Česká kvalita matrací.
materiály PUR

PUR - pěna s dobrou oporou těla a tvarovou stálostí

tuhost matrace střední

5 a 4
z rozsahu 1-7 (nejměkčí-nejtvrdší)

počet zón 7 zón

počet zón

výška matrace 14 cm

výška matrace

nosnost matrace do 120 kg

nosnost matrace

podložka rošt, pevná podložka

vhodná pro rošt, pevná podložka

Používáme švýcarské lepidlo na vodní bázi

7 zónový systém matrace 1+1 XENA

v kombinaci s použitými materiály optimalizuje pozici těla při spánku pro odpočinek a uvolnění po celodenní námaze

Výška jádra matrace 1+1 XENA

Orientační výška matrace: 14 cm (může se lišit podle typu potahové látky)

Spolehněte se na nás

Spolehněte se na nás

Při konstrukci každé matrace uvažujeme vždy o její funkci a konzultujeme s ortopedy, abychom mohli dosáhnout nejlepších podmínek pro pohodlný spánek a lepší probuzení do každého nového dne.

Česká rodinná výroba

Při výrobě našich matrací vždy spoléháme na ověřené dodavatele materiálů. Preferujeme české výrobce. Nikdy nepoužíváme asijské produkce.Dbáme na všechny certifikace výroby a kvality. Naši pracovníci jsou velmi zodpovědní a rádi připravují výrobky pro Váš lepší spánek. více info

Spolehněte se na nás
Myslíme Ekologicky

Myslíme ekologicky

Myslíme na naši přírodu a její budoucnost.
Všechny odpady z materiálů třídíme pro ekologickou likvidaci. Naši zaměstnanci jsou nabádání k úspoře energie. Také naši výrobu provozujeme na moderních technologiích. Pro lepení matrací používáme lepidlo na latexové bázi, které je zcela zdravotně nezávadné a vyráběno s certifikací.

Matrace pro přepravu k Vám balíme do recyklovaného obalu.

Parametry
doporučené propartnerské matrace, pro dospělé, pro mladé a studenty
materiályPUR
tuhost matracestřední
počet zón7 zón
oblíbená polohana zádech, na břichu, na boku
výška matrace14 cm
nosnost matracedo 120 kg
podložkarošt, pevná podložka
vaše váha91 - 100 kg, 81 - 90 kg, 71 - 80 kg, 111 - 120 kg, 101 - 110 kg, 0 - 70 kg
dárek2x polštářek zdarma
dopravazdarma
z rozsahu 1-7 (nejměkčí-nejtvrdší)5, 4
rozsah výškastřední 14-20cm
typ matracematrace 1+1 zdarma, pěnové matrace, sendvičové matrace
Jaký potah?
Damašek Prošitý

Potah Damašek Prošitý – potah je vyroben z kvalitního damašku, který je navíc prošitý vrstvou dutého PES rouna. Tento potah je opatřen zipem, je také alergicky neutrální a umožňuje snadné čištění.

pratelný na 40° možno chemicky čistit Nelze sušit v sušičcenebělit alergicky neutrální Zipem opatřený potah
Potah Medico

Potah Medico – jedná se o velmi kvalitní a příjemnou strečovou látku, která je prošitá dutým vláknem. Tato látka zajistí maximální komfort a hygienu při spánku. Potah je opatřen děleným zipem pro snadnou údržbu, lze jej rozpůlit na dvě samostatné části a prát na 60°C.

pratelný na 60° možno chemicky čistit Výrobek sušit při běžné teplotě nebělit alergicky neutrální dělitelný potah na dvě části
Potah Easy Clean

Potah Easy Clean – bílá strečová potahová látka je prošitá vrstvou PES rouna. Potah je příjemně měkký, čímž zvyšuje komfort ležení. Je také opatřen děleným zipem pro snadnou údržbu, lze jej rozpůlit na dvě samostatné části a prát i v menší pračce na 60°C, je také alergicky neutrální.

pratelný na 60° možno chemicky čistit Výrobek sušit při běžné teplotě nebělit alergicky neutrální dělitelný potah na dvě části
Potah Aloe Vera

Potah Aloe Vera – Látka potahu je prošitá vrstvou PES rouna. Do vláken potahové látky jsou vetkány výtažky z rostliny Aloe Vera, které mají antibakteriální účinky a zároveň posilňují relaxační efekt spánku. Jedná se o funkční potah, který je vhodný pro osoby trpící nadměrnou potivostí. Potah je opatřen zipem pro snadnou manipulaci a s možností rozdělit potah na 2 části a prát i v menší pračce na 60°C.

pratelný na 60° možno chemicky čistit Výrobek sušit při běžné teplotě nebělit alergicky neutrální dělitelný potah na dvě části
Potah Eco Spirit

Potah Eco Spirit – potah je prošit speciálním dutým polyesterového vláknem SIMACO®. Potah je hypoalergenní, bez chemických přísad a zamezuje množení roztočů, bakterií, hub a dalších mikroorganismů. Tento potah současně umožňuje odvádět vlhkost vylučovanou během spánku. Výhodou materiálu je jeho rychlá vysychavost a příjemný povrch na dotek. Matracový potah je opatřen děleným zipem pro snadnou údržbu, lze jej tedy rozpůlit na dvě samostatné části a prát i v menší pračce na 60°C, přičemž se zachovají veškeré hygienické podmínky.

pratelný na 60° možno chemicky čistit Výrobek sušit při běžné teplotě nebělit alergicky neutrální dělitelný potah na dvě části
Potah Silveractive

Potah Silveractive – jedná se o luxusní matracový potah s obsahem molekul stříbra, které zamezují tvorbě škodlivých bakterií. Kromě prevence vzniku plísní má také schopnost zabraňovat vzniku nepříjemného zápachu. Tento potah je prošit sedmidutinovým vláknem s výbornou tepelnou izolací. Je také opatřen děleným zipem pro snadnou údržbu, lze jej rozpůlit na dvě samostatné části a prát i v menší pračce na 60°C.

pratelný na 60° možno chemicky čistit Výrobek sušit při běžné teplotě nebělit alergicky neutrální dělitelný potah na dvě části
Potah Health Care

Potah Health Care – jedná se o vodonepropustný froté potah, který ochrání matraci před protečením tekutin. Tento potah zároveň propustí vodní páru, a tak umožňuje matraci „dýchat“. Matracový potah je velmi diskrétní, opatřený zipem. Může se vyvařovat a prát až na 95°C, je také alergicky neutrální.

pratelný na 95° možno chemicky čistit Nelze sušit v sušičce -vyrobek sušit při běžné teplotě nebělit Voděnepropustný, paropropustný alergicky neutrální 
Potah Zdravotní

Zdravotnický potah – látka potahu je opatřena speciálním zátěrem, díky kterému je látka vodonepropustná. Potah však propustí vodní páru, tím umožňuje matraci dýchat a zajišťuje vysoký komfort ležení. Materiál je omyvatelný, pratelný na 95°C, nehořlavý, odolný plísním a bakteriím. Je možné potah desinfikovat pomocí běžných desinfekčních prostřeků.

pratelný na 95° možno chemicky čistit Nelze sušit v sušičce nebělit Voděnepropustný, paropropustný alergicky neutrální 
Potah Bamboo

Potah Bamboo Díky potahu Bamboo s vysokým podílem přírodní viskozy výborně reguluje vlhkost. Obsahuje celulozu ze 100% přírodního bambusu. Potah je pratelný až na 60 °C a opatřený děleným zipem pro snadné praní.

pratelný na 60° možno chemicky čistit Výrobek sušit při běžné teplotě nebělit alergicky neutrální dělitelný potah na dvě části
Balení

Balení a přeprava matrací

Matrace balíme speciálním komprimovacím strojem do kompaktních balíků, které se snadno přenáší až na místo určení - do Vaší postele.

Balík je opatřen pevnou fólií proti ušpinění při přepravě, a popruhy pro snadnější manipulaci.

Balík po doručení opatrně rozstřihněte a nechte matraci, aby nabrala zpět svůj objem, cca do 12 hodin je matrace připravena pro použití.

Součástí balení je i návod na údržbu matrace.

Pokud není uvedeno jinak balení obsahuje anantomický polštářek jako dárek. Je zabalen uvnitř a nemusí být na první pohled vidět.

1. Matrace zabalíme a zkomprimujeme
2. Komfortně dopravíme až k Vám domů
3. Jednoduše a opatrně matraci rozbalíte
4. Matrace se vrátí do původního tvaru
Recenze
Ivana P.

Supr partnerská ortopedická matrace za dobrou cenu

Na to, že je to ortopedická matrace, tak je za fakt dobrou cenu. Kvalita matrace je výborná. Cena nízká oproti jiným obchodům,kdy stejná matrace stojí dvojnásobek.
Tento obchod patří k těm, kteří myslí na zákazníka a ne na sebe.
Jsem velice spokojená. Matrace je dodána ve 2 baleních aby při dopravě nedošlo k poškození. Matrace je ortopedická 7 zónová velice dobře se na ni spí. Všem doporučuji.

Dada

Super

Skvělé

Martina Poláková

Martina

Vynikající matrace. Výborné jednání a rychlost dodání. Ráno se probouzím konečně bez bolesti zad. Vřele doporučuji. Skvělá kvalita a cena.

Simona

Dobry den,

Jsem velmi spokojená,matraci mám už 5 měsíců a spim jak miminko.Jsem pečovatelka,mám náročnou práci a konečně mám pěkný spánek.Vyhovuje mi tvrdší strana.Máme ty ortopedické,jsou opravdu výborné.Teď jsem objednala další na chalupu.Už se moc těšíme.

Ivona Hanšutová

Ivona

Objednávala jsem matraci Xena na míru.Byla jsem překvapena s bleskové rychlosti dodání,do týdne jsme měli matraci doma.
S matrací a kvalitou zpracování jsem zatím maximálně spokojena.
Tvrdá strana je tak akorát.
Příjemné spaní.
Mohu jen a jen doporučit

Ivona Hanšutová

Ivona

Objednávala jsem matraci Xena na míru.Byla jsem překvapena s bleskové rychlosti dodání,do týdne jsme měli matraci doma.
S matrací a kvalitou zpracování jsem zatím maximálně spokojena.
Tvrdá strana je tak akorát.
Příjemné spaní.
Mohu jen a jen doporučit

Miloslav

Pan

Máme matrace již rok.
100% spokojenost.

Daniel BEJVL

Úžasný!

Před chvílí mi přišla objednaná matrace a hned po rozbalení jsem si ji zamiloval. Je úžasná, tvrdost je příjemná a krásné obepne tělo. Polštářky zdarma jsou super bonus, který potěší. Mohu jen doporučit, luxus! Velice jsem překvapen!

Lucie Krupská

Lucie K.

Velice rychlé dodání do 2 dnů Matrace pohodlné a možnost zvolit měkkou nebo tvrdší stranu bonus polštářky zdarma.Takže za mě O.K.

MartinK., Praha

Super kvalita, rychlost, cena!

Rozhodovali jsme se mezi více výrobci a dodavateli, měli jsme i levnější nabídky, ale rozhodla CZ firma, rodinná firma, poté cena, eko myšlení. Nechtěli jsme podpořit zahraničí firmy. MPO jasná volba a kvalita zpracování rozhodně skvělá.
Po třech dnech spaní cítíme zlepšení, hlavně záda, krk, jsme svěžejší po ránu, což je základ dobrého dne, tak uvidíme co matrace vydrží. Příště jdeme do dražších :) Moc díky :)

Kateřina-Vysoké Mýto

...

Matrace dorazily rychle, přehledný stav zboží od počátku až do doručení domů. Trochu jsem se bála kvality za takové peníze, ale vše je ok. Ráno se mi nechtělo vstávat. Všem doporučuji:)

 • Pro 2 z 2 je toto hodnocení užitečné.
Igor Gwizd

Igor

Dobrý den, již před 5 lety jsem koupil matrace (spokojen) a ted jsem koupil další a kvalita vše kolem OK. DĚKUJI.

Adéla P.

Udělala dobré rozhodnutí

Hledali jsme levne ,ale přitom kvalitní matrace a na strankach MPO mne především zaujalo,že se jedná o českého výrobce a po přečtení recenzí a shlednutí videa o tom,jak se vyrábějí,jsem neváhala s objednáním.Volila jsem i dobrou cenu,tak jsem objednala "Xena 1+1",a zároveň jsem uvítala i výběr potahů,které lze prát,v tomto případě volba byla Silver.Musím jen souhlasit se všemi kladnými recenzemi,i proto,že i můj manžel,který si často stěžoval na bolest zad a sám nevěřil,že by mu kvalitní matrace mohla pomoci,tak se přesvědčil,že záda už nebolí,a chválí mne,že jsem udělala dobré rozhodnutí..

 • Pro 1 z 1 je toto hodnocení užitečné.
Denisa O

Denisa O.

Velmi doporučuji. Koupili jsme si matraci 1+1 Xena (+2 polštářky zdarma) a vše je velmi pohodlné. Jsme spokojení.

 • Pro 1 z 1 je toto hodnocení užitečné.
Věslava L

Inka

V pondělí jsem zadala objednávku na matrace Xena 1+1 zdarma a v pátek jsem je měla doma. Jsou super. Hlavně chci poděkovat za perfektní výrobek za skvělou cenu. Maximální spokojenost, doporučuji všem.

Iveta Ř

Iveta

Mohu jen doporučit,super matrace,rychlost dodání,maximální spokojenost.

Miloslav H

Míla

Dobrý den,
jsme moc spokojeni,prostě bomba.
Doporučuji všem.
Velmi kvalitní výrobek za super cenu.
Dodání do týdne.
Děkujeme.


Eda.

Výborné.

Tak dobře jsem se za 80let nevyspal.Jsem velmi spokojen.

Eda.

Dobrý den.

Děkuji za matrace,jsou velmi dobré.Krásně se na nich spí a konečně jsem dobře vyspalý a neotlačený.Přestali mě bolet záda a také dík polštářku za krkem.Všem velmi doporučuji!Výborná Česká práce.Velice děkuji výrobci.

Martina

Pohoda

Koupili jsme od MPO madrace Xena a jsme velice spokojený krásně se na nich spí :)

 • Pro 2 z 2 je toto hodnocení užitečné.
Zuzana

Bolest zad je pryč

Koupila jsem matrace Xena, spím na ní už druhý týden a ještě nikdy jsem se tak svěle nevyspala. Bolest zad je pryč, povlak je pratelný a k matracím byli ještě polštářky zdarma, takže paráda skvělá volba!

 • Pro 2 z 2 je toto hodnocení užitečné.
Simona

Paráda

Matrace (Xena) mam teprve tyden.. ale uz ted je miluji :D diky nim uz tyden zaspavam protoze takhle dobre jsem se uz dlouho nevyspala :) mam k matracim i zdarma polstarky a to se vyplati! :D (polstarky jsou taky bozi at s nimi kroutim jak chci nejsou zezuzlany a stale drzi tvar :D )

 • Pro 1 z 1 je toto hodnocení užitečné.
Simona

Simona

Matrace jsou kvalitni, skvele se na nich spi, dodani do 3 dnu :) konecne jsem se po dlouhe dobe dobre vyspala !! :) celkove MPO jsou seriozni firma a my jsme vic nez spokojeni!! :)

 • Pro 3 z 3 je toto hodnocení užitečné.
Petr Č

Petr Č.

Super matrace, nechali jsme si je udelat na miru, cenove nema konkurenci, tvrdsi a anatomicky tvarovane, polstarky zdarma jako bonus. Muzeme jen doporucit. Dekujeme.

 • Pro 4 z 4 je toto hodnocení užitečné.
Renáta

Spokojenost

Dobrý den. Není pravda že, čím dražší,tím lepší.Tyto madrace jsou skvělé a moc nestojí.Vřele doporučuji! I dodání do 3 pracovních dnů i s polštářky proběhlo na výbornou.

 • Pro 4 z 4 je toto hodnocení užitečné.
Daniela

Super

Dobry den, po 5 dnech od objednani jsme obdrzeli matrace i s polstarky, spalo se nam super .. doprava i doruceni skvele .. vrele doporucuji :)

 • Pro 5 z 5 je toto hodnocení užitečné.
Napsat svou recenzi !

Napsat recenzi

matrace 1+1 XENA

matrace 1+1 XENA

Partnerská 7zónová matrace 1+1 Xena s nosností 120 kg a výškou 14 cm má měkčí a tvrdší stranu. Je vyrobena z kvalitní PUR pěny s dlouhou životností.

* Povinná pole
Matrace na míru

Potřebujete vyrobit matraci na míru?

Všechny matrace vyrábíme u nás, proto pro nás není problém vyrobit Vám matraci v požadovaném rozměru a to bez příplatku.

 • 1. Na detailu jakékoliv matrace u výběru rozměru zvolte "na míru"
 • 2. Vyplňte požadovaný rozměr matrace
 • 3. Systém Vám vypočte cenu Vaší nové matrace
 • Pak již stačí pouze přidat do košíku a objednat

Dodání vyrobené matrace je stejné jako u standardních rozměrů matrace.

Potřebujete atypicky tvar, či výšku?

Pokud potřebujete atypicky tvar, například tvar kruhu, neváhejte nám napsat

Kontaktní formulář

České matrace MPO také můžete koupit v

85 kamenných prodejnách po celé ČR